Hrdinské rozhodnutie

Zmeniť svoj rokmi zabehnutý život je niekedy to najťažšie, čo sa nám môže podariť uskutočniť. Najskôr vždy príde myšlienka. Vlastná alebo cudzia. Odrazu je všetko trochu inak, ako sme si doteraz uvedomovali. Človek precitne z letargie, ostane vyrušený, dokonca môže uvidieť širšie dôsledky všetkého, čo robí, čo hovorí alebo naopak nerobí. Náročná situácia, pretože je spojená s prehodnocovaním seba a všetkých rozhodnutí, ktoré nie sú vždy dokonalé a ideálne.

Stáva sa to častejšie, minimálne párkrát za život. Zvyčajne to však tak rýchlo a nečakane odíde, ako to aj prišlo. Málokto je natoľko odvážny, že tento okamih trvajúci stav svojho vedomia pochopí ako výzvu či šancu, dokáže ho chytiť pevne do rúk a prevziať nad svojím životom kontrolu. Prestať prehliadať veci okolo seba. Tie, okolo ktorých sa tisíckrát prejde, o ktoré sa zakopne, ktoré nudia, na ktoré sa neplytvá emóciami. Začne sa dívať na svet úplne novým pohľadom a zbadá realitu, v ktorej sa nachádza, takú, aká je bez prikrášľovania, bez automatizácie, bez zvyku, škatuľkovania, pomenovania, priradzovania…

Len skutočný hrdina pochopí, že práve on je ten človek, na ktorého čakal. Nikto iní nepríde, aby niečo urobil namiesto neho. Môžu mu zakázať používanie sáčkov, spoplatniť igelitky, prikázať triediť odpad, odmietnuť dať plastový príbor, no nič sa tým v skutočnosti zmeniť nemusí, jeho nič z toho zmeniť nemusí. On sám sa musí stať tou zmenou.

Ty sa musíš stať ZMENOU! Zmenou, ktorá môže zmeniť ďaleko viac, ako len teba samého! Poznanie je totiž nielen nenásytné, ale aj vysoko nákazlivé. Oslobodenie sa od toho, čo nám bolo vnucované, čo nás naučili, čo sme si sami osvojili počas svojho života, zbavenie sa všetkých tých vrstiev klamstiev, zatajovania, zahmlievania, prináša vytúžený pocit spokojnosti, úľavy aj naplnenia.

Už viem, že som to nechal zájsť ďaleko, no som pripravený začať nanovo…

Ak sa ti článok páčil, navštív našu FB stránku ECO HERO Magazine, a klikni na «páči sa mi to», nech ti neuniknú žiadne novinky a nápady, ako môžeš pomôcť bojovať proti najzávažnejším problémom životného prostredia.

Deja un comentario

Scroll al inicio